Jūratė Bortkevičienė

Psichologė

Pranešimų dienos

2018 m. kovo 17, 18

Tema ir konferencijoje nagrinėjami klausimai

Laikas į darželį: kokie iššūkiai laukia? (17 d.)

  • Į darželį eina vaikas ar tėvai?
  • Pagrindiniai vaiko adaptacijos darželyje etapai
  • Kaip gali pakisti vaiko elgesys adaptacijos metu?
  • Kaip tėveliai gali palengvinti vaiko adaptaciją?

Išgyventa mamos ir dukros istorija: kai meilė anoreksijai tampa stipresnė už meilę gyvenimui (18 d.)

Valgymo sutrikimai – daugiausiai aukų pasiglemžianti psichinė liga, paplitusi tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje. Pasak  „National death index“ publikuojamų duomenų, nervinės anoreksijos sukeltų mirčių  procentas siekia net 4.0%, o nervinės bulimijos – 3.9%.  Net 54 proc. šių ligonių miršta dėl valgymo sutrikimo sukeltų komplikacijų, 27 proc. nusižudo 19 proc. miršta dėl nenustatytų ar kitų priežasčių. Nors duomenys šokiruojantys, tačiau visuomenėje šia tema kalbėti vengiama, ji daugelio stigmuojama kaip gėda. Kaip iš tikrųju pasaulį mato sergantis ir kaip jaučiasi jo artimieji? Kaip pastebėti ligą ir užkirsti jai kelią? Apie šiuos ir kitus aktualius klausimus iš pirmų lūpų – kovą su anoreksija laimėjusios dukros bei jos mamos prisiminimai ir patirtys žengiant sveikimo keliu.

Profesinė patirtis

„UAB „Galimybių Arsenalas“ įmonės įkūrėja. Konferencijos „Atsakinga tėvystė“ idėjos autorė ir organizatorė. Knygos „Atsakinga tėvystė: kelias į darnius tėvų ir vaikų santykius“ autorė.

Jūratė yra įgijus edukologijos bakalauro laipsnį, Vilniaus Universitete psichologijos bakalauro laipsnį ir organizacinės psichologijos magistro laipsnį.

Personalo valdymo srityje dirba nuo 2002 metų. Įžvalgumas, pastabumas, atsakomybė, tikslo siekimas, o prireikus ir šaltas protas – Jūratės varikliukas. Ji konsultuoja vadovus organizacijų vystymo klausimais.

Jūratė  turi daugiau nei  9000 valandų patirtį vedant įvairius personalo mokymus. Jos darbo principas – teorija per praktiką. Savo klientams suteikia ne tik žinias, bet ir geros nuotaikos dozę. Tai ir yra jos sėkmės paslaptis.

Kita Jūratės veiklos sritis – tai mokymai ir konsultacijos tėveliams bei pedagogams, vaikų auklėjimo ir ugdymo klausimais. Tai skirtingos veiklos sritys, tačiau kartu stipriai susijusios. Dirbdama su vadovais ir tėveliais Jūratė pastebėjo, kad problemos panašios, visi nori, kad jų aplinkoje esantys žmonės būtų sėkmingi. Būtent to lektorė ir siekia! Skatina tiek vaikučius, tiek suaugusiuosius tapti sėkmingais ir atskleisti savo potencialą.

Taip pat lektorė yra trijų vaikų: Paulos, Luknės ir Fausto mama ir siūlomus metodus pa  pritaiko praktikoje. Ir jie veikia!

Į viršų
Atsakinga tėvystė